KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12509112
nr 1250 9112
Asta Bäckman
(1914-1993), Sverige
Akvarell, "Uteservering Teneriffa", signerad. Motivet: 30x40
Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 april 2019
kl 18:57:02
27/4 22:30:36
Asta Bäckman
Läs mer om Asta Bäckman