KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16673022

nr 1667 3022

Anne-Marie Lindström

(1933-2009), Sverige

Paris. Signerad, numrerad 1962. Akvarell, bildmått: 31x41 cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm

Anne-Marie Lindström, svensk konstnär född i Malmö 1933, död 2009 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

onsdag 11 december 2024
kl 11:01:25

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Anne-Marie Lindström

Läs mer om Anne-Marie Lindström