KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 13174003

nr 1317 4003

Timo Solin

(f. 1947), Sverige

Väggskulptur, Bemålad plåt. Signerad, daterad 1994. Längd: 46, djup: 15 cm, höjd: 51 cm

Timo Solin, svensk skulptör och målare född i Tammerfors i Finland 1947.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 30 mars 2020
kl 19:58:04

30/3 19:51:12 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Timo Solin

Läs mer om Timo Solin