Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 10346030



*

nr 1034 6030


Pehr Hilleström

(1733-1816), Sverige


Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17


Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 april 2016
kl 19:15:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/4 23:18:46 1      Vinnande bud
24/4 13:55:50 2      3.200 kr
24/4 13:55:50 1      3.400 kr (Budbetjänt)
24/4 13:56:01 2      3.600 kr
24/4 13:56:01 1      (budbetjänt)
25/4 01:56:25 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Klassiska
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 19:36
  • 8188 Akvarell
    Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 19:47
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 19:35
  • 8009 Akvarell
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr