KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 10346030
*
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 19:15:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 23:18:46
1
Vinnande bud
24/4 13:55:50
2
3.200 kr
24/4 13:55:50
1
3.400 kr (Budbetjänt)
24/4 13:56:01
2
3.600 kr
24/4 13:56:01
1
(budbetjänt)
25/4 01:56:25
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Pehr Hilleström
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Läs om budbetjänten
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
| Utrop: | 4.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 23:18:46 | 1 | Vinnande bud |
| 24/4 13:55:50 | 2 | 3.200 kr |
| 24/4 13:55:50 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
| 24/4 13:56:01 | 2 | 3.600 kr |
| 24/4 13:56:01 | 1 | (budbetjänt) |
| 25/4 01:56:25 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



