bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 10346030



*

nr 1034 6030


Pehr Hilleström

(1733-1816), Sverige


Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17


Konditionsrapport: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 april 2016
kl 19:15:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/4 23:18:46 1      Vinnande bud
24/4 13:55:50 2      3.200 kr
24/4 13:55:50 1      3.400 kr (Budbetjänt)
24/4 13:56:01 2      3.600 kr
24/4 13:56:01 1      (budbetjänt)
25/4 01:56:25 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Klassiska
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
  • 6235 Akvarell
    August Olsson. Kristinas Lada på Norra Djurgården...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 20:38
  • 5004 Akvarell
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patt..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 18:51
  • 6006 Akvarell
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patt..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 19:42
  • 6043 Akvarell
    Gösta Högardh, "Stenbrott Söndrum". Signerad, date..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 20:14
  • 6388 Akvarell
    Neil Cox (f. 1955), Storbritannien. Signerad, ekor..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 18:49
  • 6389 Akvarell
    Neil Cox (f. 1955), Storbritannien. Signerad, Utte..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr