KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 6881666
*
nr 688 1666
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Tusch, Uno Stallarholm (1894-1974), -53, "Centralbadets parken", 26x33
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2011
kl 18:30:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 19:59:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch uno stallarholm vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:09
*
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
nr 688 1666
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Tusch, Uno Stallarholm (1894-1974), -53, "Centralbadets parken", 26x33
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 19:59:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch uno stallarholm vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:09