KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 9344266
*
nr 934 4266
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Tusch, Maria Boczewska (f. 1940), Bröllop, motivet: 19x24
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:43:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 14:03:25
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bröllop maria boczewska tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
8105 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåt. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34
*
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Maria Boczewska
nr 934 4266
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Tusch, Maria Boczewska (f. 1940), Bröllop, motivet: 19x24
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 14:03:25 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bröllop maria boczewska tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
8105 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåt. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34