KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14346337
nr 1434 6337
Maja Berezowska
(1893-1978), Polen
Tusch, Djurmotiv. Signerad, 23x31, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Maja Berezowska, bildkonstnär född 1893, död 1978.
måndag 29 november 2021
kl 18:53:10