Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 10301324



*

nr 1030 1324


Gunnar Widholm

(1882-1953), Sverige


Gunnar Widholm (1882-1953), subject: 26x20,


INDIAN INK DRAWING, Gunnar Widholm (1882-1953), motivet: 26x20


Gunnar Widholm, born 1882 in Stockholm, dead 1953, Swedish painter, draughtsman and graphic artist.

Estimate:

1000

Auction date:

Monday April 11 2016
at 20:13:54



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Gunnar Widholm

Gunnar Widholm, born 1882 in Stockholm, dead 1953, Swedish painter, draughtsman and graphic artist.

Read more about Gunnar Widholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar widholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06




Ladda ner broschyr