KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14211003

nr 1421 1003

George Keyt

(1901-1993), Sri Lanka

Tusch, Kvinnor. Signerad, daterad -72. Bildmått: 21x32 cm, yttermått inklusive ram: 32x43 cm

George Keyt, Sri Lankesisk bildkonstnär född i Sri Lanka (Ceylon) 1901, död 1993.

Utrop:

7.000 kr - 10.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 03:05:01)
Uppdatera
Visning

fredag 24/9, lördag 25/9, söndag 26/9 och måndag 27/9

Auktionen
avslutas:

måndag 27 september kl 20:31:03

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 27 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

George Keyt

Läs mer om George Keyt