KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7394209
nr 739 4209
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Tusch, Erik Jerken (1898-1947), Rosendals trädgård, signerad, 20-tal, motivets mått: 15x23
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
750 kr
måndag 6 februari 2012
kl 20:01:21
400 kr
150 kr
250 kr
450 kr
500 kr
550 kr
600 kr
650 kr
700 kr