KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7574028
*
nr 757 4028
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), "söndagsnisse", "När vaktparaden kommer", 1895, motivets mått: 9, 5 x 20, 5
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2012
kl 17:53:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 16:09:25
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Läs mer om Edvard Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard forsström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09
*
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Läs mer om Edvard Forsström
nr 757 4028
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), "söndagsnisse", "När vaktparaden kommer", 1895, motivets mått: 9, 5 x 20, 5
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 16:09:25 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.Läs mer om Edvard Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard forsström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09