KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 6338407
*
nr 633 8407
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), 'Det var etz. ', 10 x 12
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2010
kl 18:55:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 22:18:47
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Läs mer om Edvard Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard forsström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:09
-
3121 Tusch
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Figur, No ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59
*
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Läs mer om Edvard Forsström
nr 633 8407
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), 'Det var etz. ', 10 x 12
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 22:18:47 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Edvard Forsström
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.Läs mer om Edvard Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard forsström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:09
-
3121 Tusch
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Figur, No ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59