KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13732043

nr 1373 2043

Carl Axel Krawe

(1886-1943), Sverige

Tusch, Carl Axel Krawe (1886-1943), Sverige. Långholmen. Monogramsignerad -18. Motivet: 18x23 cm

Carl Axel Krawe, svensk målare och tecknare född 1886, död 1943.

måndag 18 januari 2021
kl 19:14:56

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Axel Krawe

Läs mer om Carl Axel Krawe