ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 16715143
*
nr 1671 5143
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Albert Engström (1869-1940), Sweden. Signed, 26x34 cm, outer dimensions including frame: 40x47 cm,
INDIAN INK DRAWING, Signerad, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
Estimate:
700
Sold:
SEK 1200
Auction date:
Monday January 6 2025
at 18:56:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/12 22:26:59
1
300 kr
26/12 19:11:03
2
500 kr
4/1 12:17:17
3
800 kr
6/1 14:23:28
3
900 kr
6/1 15:03:37
3
Vinnande bud
6/1 16:31:33
2
700 kr
6/1 16:31:33
3
800 kr (Robot)
6/1 18:51:10
4
1.100 kr
6/1 18:51:10
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Read more about Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6695 BOOKS
4 pcs, Albert Enström, 1920s, Albert Bonniers förlag,
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:21
*
Albert Engström
Läs om budbetjänten
Read more about Albert Engström
nr 1671 5143
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Albert Engström (1869-1940), Sweden. Signed, 26x34 cm, outer dimensions including frame: 40x47 cm,
INDIAN INK DRAWING, Signerad, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
| Estimate: | 700 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1200 |
| Auction date: |
Monday January 6 2025 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 23/12 22:26:59 | 1 | 300 kr |
| 26/12 19:11:03 | 2 | 500 kr |
| 4/1 12:17:17 | 3 | 800 kr |
| 6/1 14:23:28 | 3 | 900 kr |
| 6/1 15:03:37 | 3 | Vinnande bud |
| 6/1 16:31:33 | 2 | 700 kr |
| 6/1 16:31:33 | 3 | 800 kr (Robot) |
| 6/1 18:51:10 | 4 | 1.100 kr |
| 6/1 18:51:10 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.Read more about Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
6695 BOOKS
4 pcs, Albert Enström, 1920s, Albert Bonniers förlag,
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:21



