KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 16969387
nr 1696 9387
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, "Den nya jungfrun". Signerad, med dedikation, yttermått inklusive ram: 26x37 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 28 april 2025
kl 18:54:37
26/4 20:48:38
700 kr
28/4 18:49:37
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström