KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tryck 15343262

nr 1534 3262

Robert Rauschenberg

(1925-2008), USA

Favoor Rites II. Signerad och daterad i trycket, yttermått inklusive ram: 70x56 cm

Robert Rauschenberg, amerikansk konstnär född i Port Arthur, Texas 1925, död 2008 i Florida.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 17 april 2023
kl 18:07:33

16/4 20:39:32 1      100 kr
17/4 17:20:26 2      Vinnande bud

Robert Rauschenberg

Läs mer om Robert Rauschenberg