KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12713028
nr 1271 3028
Waldemar Bernhard
(1890-1965), Sverige
Träsnitt, Stockholms Stadshus. Signerad, numrerad W Bernhard 194/200, ca 20x17 cm
Waldemar Bernhard, svensk bildkonstnär och grafiker född 1890, död 1965.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:44:54
26/8 16:35:08
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Waldemar Bernhard
Läs mer om Waldemar Bernhard