bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12308008



*

nr 1230 8008


Svenolov Ehrén

(1927-2004), Sverige


Träsnitt, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Årstabron, 193/360. Motivet: 41x53


Konditionsrapport: fuktskada

Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 januari 2019
kl 19:40:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/1 16:03:46 1      500 kr
20/1 17:00:32 2      800 kr
21/1 17:37:03 3      700 kr
21/1 17:37:03 2      800 kr (Budbetjänt)
21/1 19:35:52 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Svenolov Ehrén

Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.

Läs mer om Svenolov Ehrén
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar etsningar grafik linoleumsnitt stockholmsmotiv svenolov ehrén svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm träsnitt årstabron
  • 3158 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockho..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 mars kl 18:04
  • 2129 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Hästar och ry..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 mars kl 19:15
  • 2170 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 mars kl 18:14
  • 2174 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 mars kl 18:29
  • 2206 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slottet. Sign..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 mars kl 18:07




Ladda ner broschyr