KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14676184
nr 1467 6184
Petter Zennström
(f. 1945), Sverige
Träsnitt, "Soluppgång (Black Elks Speks)". Signerad, daterad 1976. Bildmått: 32x25 cm, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
Petter Zennström, svensk målare född 1945.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 16 maj 2022
kl 20:57:30
16/5 18:56:58