KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8985114
nr 898 5114
Pär Siegård
(1887-1961), Sverige
Träsnitt, Pär Siegård, 2/20 signerad, 1924, bladets mått: 31x23
Pär Siegård, svensk målare och grafiker född 1887, död 1961.
Utrop:
300 kr
måndag 2 juni 2014
kl 19:44:27
Pär Siegård
Läs mer om Pär Siegård