KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8985114

nr 898 5114

Pär Siegård

(1887-1961), Sverige

Träsnitt, Pär Siegård, 2/20 signerad, 1924, bladets mått: 31x23

Pär Siegård, svensk målare och grafiker född 1887, död 1961.

Utrop:

300 kr

måndag 2 juni 2014
kl 19:44:27

Pär Siegård

Läs mer om Pär Siegård