KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14052067

nr 1405 2067

Maja Fjaestad

(1873-1961), Sverige

Träsnitt, Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. Plommon och björkhänge. Signerad 14x11 cm. Yttermått inklusive ram: 28x24 cm

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:10:15

3/6 23:00:47 1      300 kr
21/6 19:04:42 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Maja Fjaestad

Läs mer om Maja Fjaestad