bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14099031



*

nr 1409 9031


Träsnitt

Kina. Motivet: 36x24cm, yttermått inklusive ram: 51x37cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 augusti 2021
kl 19:55:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/7 14:43:34 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
  • 3497 Träsnitt
    Ett par, Qi Bashi, utgivet av Rongbao Zhai, Beijin..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 19:04
  • 3441 Träsnitt
    Helmer Avasalu (1908-2000), Sverige. "Nyköpingsån"..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 sept kl 18:57
  • 2011 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    27 sept kl 18:44
  • 2034 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    27 sept kl 19:22




Ladda ner broschyr