KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 6903575
*
nr 690 3575
Träsnitt
2 st, Kina, 34x18
Utrop:
600 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 19:41:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 00:54:41
1
350 kr
1/4 15:53:07
2
200 kr
4/4 14:51:05
3
600 kr
4/4 19:35:13
4
500 kr
4/4 19:35:33
4
600 kr
4/4 19:36:35
4
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:07
-
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:07
-
9020 Färgetning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:14
-
9029 Kopparstick
2 st, Frankrike. Bildmått: 33x23cm, yttermått inkl..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:15
*
Träsnitt
nr 690 3575
Träsnitt
2 st, Kina, 34x18
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 00:54:41 | 1 | 350 kr |
| 1/4 15:53:07 | 2 | 200 kr |
| 4/4 14:51:05 | 3 | 600 kr |
| 4/4 19:35:13 | 4 | 500 kr |
| 4/4 19:35:33 | 4 | 600 kr |
| 4/4 19:36:35 | 4 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:07 -
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:07 -
9020 Färgetning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:14
-
9029 Kopparstick
2 st, Frankrike. Bildmått: 33x23cm, yttermått inkl..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:15



