KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12383374
nr 1238 3374
Ellen Thesleff
(1869-1954), Finland
Träsnitt, Signerad, daterad 1915, ca 24x24 cm
Ellen Thesleff, finländsk bildkonstnär född 1869, död 1954.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 25 februari 2019
kl 19:26:28
25/2 19:21:28
- Klassiska
25 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Ellen Thesleff
Läs mer om Ellen Thesleff