KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8461036
*
nr 846 1036
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 10/20, motivets mått: 32x40
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 18:40:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 18:15:10
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:55
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:13
*
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
nr 846 1036
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 10/20, motivets mått: 32x40
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/9 18:15:10 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt LissegÃ¥rdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:55 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14 -
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:13