KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14035125

nr 1403 5125

Axel Birkholm

(1909-1984), Sverige

Träsnitt, Axel Birkholm (1909-1984), Sverige. Signerad, numrerad 111/115. Motivet: 20x56, yttermått inklusive ram: 35x69 cm

Axel Birkholm, dansk-svensk bildkonstnär född 1909 i Thisted, död 1984.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 14 juni 2021
kl 20:04:59

Axel Birkholm

Läs mer om Axel Birkholm