KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14953293

nr 1495 3293

Åke Holm

(1900-1980), Sverige

Träsnitt, 2 st. Signerad, numrerad 6/250, bm35x25 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm

Åke Holm, född 1900, död 1980, svensk keramiker och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 10 oktober 2022
kl 20:10:44

9/10 13:23:16 1      100 kr
10/10 08:24:50 2      Vinnande bud

Åke Holm

Läs mer om Åke Holm