KONST / Oljemålningar / Träreliefer 12756525
*
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:27:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 17:34:29
1
100 kr
16/9 13:54:18
2
200 kr
16/9 14:13:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:41
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:16
*
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 17:34:29 | 1 | 100 kr |
16/9 13:54:18 | 2 | 200 kr |
16/9 14:13:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:41 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:16