ART / Etchings etc / Dry points 13475261
nr 1347 5261
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (b. 1926), Sweden. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signed, daterade 1978 och 1979, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Sheet: ca 79x62 cm,
DRY POINTS, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade, daterade 1978 och 1979, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bladets mått: ca 79x62 cm
1000
SEK 700
Monday September 14 2020
at 20:11:35
14/9 12:20:13
Sixten Haage
Read more about Sixten Haage