ART / Etchings etc / Dry points 13342251
nr 1334 2251
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (b. 1926), Sweden. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signed, daterade 1978 och 1979, numrerade 18/150. Sheet: ca 79x62 cm,
DRY POINTS, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 18/150. Bladets mått: ca 79x62 cm
700
SEK 800
Monday June 29 2020
at 19:47:26
500 kr
600 kr
700 kr
Sixten Haage
Read more about Sixten Haage