KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 9377067
nr 937 7067
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Hasse Lindroth (f. 1938), signerad - 05, Stadshuset, kolorerad torrnålsgravyr, motivet: 29x39 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 26 januari 2015
kl 20:57:14
500 kr
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr
6
1.600 kr
1.600 kr
6
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
6
2.000 kr
1.900 kr
6
2.000 kr (Budbetjänt)
26 jan
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth