MÖBLER / Skåp & hyllor / Tidningsställ 15671025

nr 1567 1025

Josef Frank

(1885-1967), Österrike

Tidningsställ, Firma Svenskt Tenn, mahogny. Längd: 46. Djup: 31 cm, höjd: 75 cm

Kondition: slitage, skador

Josef Frank, arkitekt och formgivare född 1885, död 1967.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 25 september 2023
kl 20:12:22

21/9 20:23:14 1      2.000 kr
22/9 12:21:57 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Josef Frank

Läs mer om Josef Frank
Firma Svenskt Tenn