KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 17188303
nr 1718 8303
Gösta Chatham
(1886-1961), Sverige
Teckningar, Tusch, 6 st, Signerad, yttermått inklusive ram: 27x37 cm
Gösta Chatham, svensk bildkonstnär född i Örebro 1886, död 1961 i Finnerödja.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 augusti 2025
kl 18:50:07
100 kr
150 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
500 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Gösta Chatham
Läs mer om Gösta Chatham