KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 17188303

nr 1718 8303

Gösta Chatham

(1886-1961), Sverige

Teckningar, Tusch, 6 st, Signerad, yttermått inklusive ram: 27x37 cm

Gösta Chatham, svensk bildkonstnär född i Örebro 1886, död 1961 i Finnerödja.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 25 augusti 2025
kl 18:50:07

Gösta Chatham

Läs mer om Gösta Chatham