KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 12779003
nr 1277 9003
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Teckningar, 3 st. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 september 2019
kl 20:18:14
25/9 15:32:52
30/9 17:27:14