KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15443270
nr 1544 3270
Yngve Berg
(1887-1963), Sverige
Originalteckning till boken "Lyckans tempel" av Alice Lyttken 1946. Signerad. Bildmått: 15x12 cm, yttermått inklusive ram: 25x22 cm
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 maj 2023
kl 20:36:33
24/5 17:54:22