KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14519286
nr 1451 9286
Gösta von Hennigs
(1866-1941), Sverige
Teckning, Svartkrita, Monogramsignerad, De två som räddades, bladets mått: 32,5x25, oramat löst blad
Gösta von Hennigs, svensk målare född 1866, död 1941.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 28 februari 2022
kl 19:51:36
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
Gösta von Hennigs
Läs mer om Gösta von Hennigs