KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12766498

nr 1276 6498

Siri Derkert

(1888-1973), Sverige

Teckning, Signerad. Krita. Motivet: 21x27 cm

Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 23 september 2019
kl 20:01:30

Siri Derkert

Läs mer om Siri Derkert