KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15549382
nr 1554 9382
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Teckning, Signerad, blyerts på papper. Bildmått: 20x23 cm, yttermått inklusive ram: 24x27 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 19:21:35
7/8 18:48:49
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson