KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14035253

nr 1403 5253

Mosse Stoopendaal

(1901-1948), Sverige

Teckning, Blyerts, Signerad, daterad 1939. Motivet: 14x10, yttermått inklusive ram: 29x24 cm

Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 14 juni 2021
kl 18:31:06

13/6 10:14:57 1      Vinnande bud

Mosse Stoopendaal

Läs mer om Mosse Stoopendaal