KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14035253
nr 1403 5253
Mosse Stoopendaal
(1901-1948), Sverige
Teckning, Blyerts, Signerad, daterad 1939. Motivet: 14x10, yttermått inklusive ram: 29x24 cm
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 juni 2021
kl 18:31:06
13/6 10:14:57
Mosse Stoopendaal
Läs mer om Mosse Stoopendaal