KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14965405
nr 1496 5405
Jan Brazda
(1917-2011), Sverige
Teckning, Blyerts, Signerad, daterad 47,35x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Jan Brazda, svensk målare och scenograf, född i Rom 1917, död 2011.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 18:40:32
17/10 18:35:33
17/10 18:35:55
Jan Brazda
Läs mer om Jan Brazda