KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14521033

nr 1452 1033

Arvid Fougstedt

(1888-1949), Sverige

Teckning, Blyerts, Signerad, daterad 1944, självporträtt, bladets mått: 44x26, oramat löst blad

Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 28 februari 2022
kl 20:43:18

28/2 20:38:18 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 28 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Arvid Fougstedt

Läs mer om Arvid Fougstedt