KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavlor 12066188
*
nr 1206 6188
Tavlor
4 st, orientalisk, keramik & olja, 6x10 - 14x9,5
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:43:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 19:22:39
1
200 kr
24/9 12:27:49
2
200 kr
24/9 12:27:49
1
200 kr (Budbetjänt)
24/9 12:29:20
2
250 kr
24/9 12:38:40
2
Vinnande bud
24/9 18:47:46
3
300 kr
24/9 18:47:46
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik & olja konst orientalisk tavlor
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:32
-
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:39
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:56
*
Tavlor
Läs om budbetjänten
nr 1206 6188
Tavlor
4 st, orientalisk, keramik & olja, 6x10 - 14x9,5
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/9 19:22:39 | 1 | 200 kr |
| 24/9 12:27:49 | 2 | 200 kr |
| 24/9 12:27:49 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 24/9 12:29:20 | 2 | 250 kr |
| 24/9 12:38:40 | 2 | Vinnande bud |
| 24/9 18:47:46 | 3 | 300 kr |
| 24/9 18:47:46 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik & olja konst orientalisk tavlor
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:32 -
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:39 -
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:56



