MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Taburett 15978267

nr 1597 8267

Taburett

Rokoko, 1700-tal. Djup: 47 cm, bredd: 47 cm, höjd: 43 cm

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 12 februari 2024
kl 18:57:22

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 1.000 kr
  Göteborg 1.000 kr
  Helsingfors 1.000 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Rokoko
Europeisk konststil, uppkommen i Frankrike vid ca 1725.
Rocaille
Rokokons mest karakteristiska ornament.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.