MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Stolar 12746562

nr 1274 6562

Werner West

(1890-1959), Finland

Stolar, 6 st, "Leo", 1900-talets mitt. Furu. Spjälor i rygg, kopplade ben. Sitthöjd ca 45 cm

Kondition: slitage, märken

Werner West, finländsk inredningsarkitekt och möbelformgivare född 1890, död 1959.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 9 september 2019
kl 19:12:30

Werner West

Läs mer om Werner West