bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13658527



*

nr 1365 8527


Spegel

180x71cm Med konsolbord. Längd: 76 cm. Djup: 32 cm, höjd: 57 cm


Konditionsrapport: slitage

Utrop:

800 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 december 2020
kl 19:27:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/12 13:33:53 1      100 kr
4/12 17:47:21 2      500 kr
6/12 13:09:19 3      350 kr
6/12 13:09:19 2      400 kr (Budbetjänt)
7/12 10:26:45 4      800 kr
7/12 15:26:22 5      1.100 kr
7/12 15:56:08 2      1.100 kr
7/12 15:56:09 5      1.100 kr (Budbetjänt)
7/12 19:22:30 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 6079 Spegel
    + Vas+ fat, Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-200..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 feb kl 19:40
  • 6447 Spegel
    20-tal, 102x42 cm
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    25 jan kl 20:57
  • 6146 Spegel
    mässing, diameter: 26 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    25 jan kl 19:21




Ladda ner broschyr