ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13658527
*
nr 1365 8527
Spegel
180x71cm Med konsolbord. Längd: 76 cm. Djup: 32 cm, höjd: 57 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:27:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 13:33:53
1
100 kr
4/12 17:47:21
2
500 kr
6/12 13:09:19
3
350 kr
6/12 13:09:19
2
400 kr (Budbetjänt)
7/12 10:26:45
4
800 kr
7/12 15:26:22
5
1.100 kr
7/12 15:56:08
2
1.100 kr
7/12 15:56:09
5
1.100 kr (Budbetjänt)
7/12 19:22:30
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1365 8527
Spegel
180x71cm Med konsolbord. Längd: 76 cm. Djup: 32 cm, höjd: 57 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 13:33:53 | 1 | 100 kr |
4/12 17:47:21 | 2 | 500 kr |
6/12 13:09:19 | 3 | 350 kr |
6/12 13:09:19 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
7/12 10:26:45 | 4 | 800 kr |
7/12 15:26:22 | 5 | 1.100 kr |
7/12 15:56:08 | 2 | 1.100 kr |
7/12 15:56:09 | 5 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
7/12 19:22:30 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:20