bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14035496



*

nr 1403 5496


Spegel

175x215cm


Utrop:

500 kr

Såld:

1.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 juni 2021
kl 19:05:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/6 19:21:46 1      100 kr
14/6 12:28:02 2      300 kr
14/6 16:34:40 3      200 kr
14/6 16:34:40 2      250 kr (Budbetjänt)
14/6 16:35:04 3      400 kr
14/6 18:44:20 2      800 kr
14/6 18:51:11 4      500 kr
14/6 18:51:11 2      600 kr (Budbetjänt)
14/6 18:52:40 4      700 kr
14/6 18:52:40 2      800 kr (Budbetjänt)
14/6 18:54:27 4      900 kr
14/6 18:55:33 2      1.300 kr
14/6 18:57:23 4      1.100 kr
14/6 18:57:23 2      1.200 kr (Budbetjänt)
14/6 18:58:22 4      1.300 kr
14/6 18:58:22 2      1.300 kr (Budbetjänt)
14/6 18:59:34 2      Vinnande bud
14/6 19:00:12 4      1.400 kr
14/6 19:00:12 2      (budbetjänt)
14/6 19:00:57 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 3042 Spegel
    nutida, 127X43 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 20:11
  • 3271 Spegel
    sent 1800-tal, 59x36 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 18:23
  • 3050 Spegel
    Sent 1800-tal, 86x46cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 20:55




Ladda ner broschyr