bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14046021



*

nr 1404 6021


Spegel

41x30cm


Utrop:

100 kr - 500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 juni 2021
kl 19:22:25


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 3042 Spegel
    nutida, 127X43 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 20:11
  • 3050 Spegel
    Sent 1800-tal, 86x46cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 20:55
  • 9213 Spegelbuffé
    Jugend. Längd: 155. Djup: 52 cm, höjd: 158 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 augusti kl 19:22




Ladda ner broschyr