ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5108381
*
nr 510 8381
Spegel
Valnöt, höjd: 55
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2008
kl 17:57:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 13:47:08
1
100 kr
22/2 09:45:38
2
150 kr
22/2 18:08:31
3
450 kr
22/2 23:50:37
1
250 kr
24/2 17:28:28
4
500 kr
25/2 14:56:27
5
550 kr
25/2 17:27:39
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 510 8381
Spegel
Valnöt, höjd: 55
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 13:47:08 | 1 | 100 kr |
| 22/2 09:45:38 | 2 | 150 kr |
| 22/2 18:08:31 | 3 | 450 kr |
| 22/2 23:50:37 | 1 | 250 kr |
| 24/2 17:28:28 | 4 | 500 kr |
| 25/2 14:56:27 | 5 | 550 kr |
| 25/2 17:27:39 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



