ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12297083
*
nr 1229 7083
Spegel
Teak, Vittsjö, 54x39
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 20:44:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 19:00:50
1
250 kr
17/1 10:01:45
2
150 kr
17/1 10:01:45
1
200 kr (Budbetjänt)
21/1 12:30:11
3
250 kr
21/1 12:30:11
1
250 kr (Budbetjänt)
21/1 12:30:15
3
300 kr
21/1 16:37:38
4
500 kr
21/1 16:39:59
3
450 kr
21/1 16:39:59
4
500 kr (Budbetjänt)
21/1 16:40:13
3
600 kr
21/1 18:23:27
5
800 kr
21/1 20:39:15
6
900 kr
21/1 20:39:36
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä vittsjö
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1229 7083
Spegel
Teak, Vittsjö, 54x39
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/1 19:00:50 | 1 | 250 kr |
| 17/1 10:01:45 | 2 | 150 kr |
| 17/1 10:01:45 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 21/1 12:30:11 | 3 | 250 kr |
| 21/1 12:30:11 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 21/1 12:30:15 | 3 | 300 kr |
| 21/1 16:37:38 | 4 | 500 kr |
| 21/1 16:39:59 | 3 | 450 kr |
| 21/1 16:39:59 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 21/1 16:40:13 | 3 | 600 kr |
| 21/1 18:23:27 | 5 | 800 kr |
| 21/1 20:39:15 | 6 | 900 kr |
| 21/1 20:39:36 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä vittsjö
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



