ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12994087
*
nr 1299 4087
Spegel
Teak, G&T, 1960-tal, Svenska Möbelfabrikerna AB, 112x31cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 19:02:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/12 16:57:21
1
150 kr
31/12 18:27:49
2
150 kr
31/12 18:27:49
1
150 kr (Budbetjänt)
4/1 17:48:27
3
200 kr
6/1 18:56:18
1
300 kr
6/1 18:56:40
4
300 kr
6/1 18:56:40
1
300 kr (Budbetjänt)
6/1 18:57:00
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g&t spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1299 4087
Spegel
Teak, G&T, 1960-tal, Svenska Möbelfabrikerna AB, 112x31cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/12 16:57:21 | 1 | 150 kr |
31/12 18:27:49 | 2 | 150 kr |
31/12 18:27:49 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
4/1 17:48:27 | 3 | 200 kr |
6/1 18:56:18 | 1 | 300 kr |
6/1 18:56:40 | 4 | 300 kr |
6/1 18:56:40 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
6/1 18:57:00 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g&t spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23